Hakkımızda
Hakkımızda

Armet Demir Çelik ve Madencilik Tekstil  Sanayi ve Ticaret  Limited Şirketi 2005 yılında bir dış ticaret şirketi olarak kurulmuştur.

Uluslararası ticaret ve finansmanı konularında 1982 yılından bu yana deneyim kazanmış kadrosuyla Armet, demir çelik ve tekstil endüstrilerine yönelik hammadde ticareti alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Armet, 2012 yılına değin demir çelik hurdası, yarı mamulleri ve mamullerinin uluslararası ticaretine aracılık etmiştir.

Firma, 2012 yılından itibaren, dış ticaret alanında topladığı bilgi ve tecrübeleri ile, özellikle sentetik elyaflar ve iplikler olmak üzere tekstil endüstrisine yönelik ham madde ithalatı, depolaması, pazarlaması ve satışına başlayarak, ticari perspektifine tekstil sektörünü de dahil etmiştir. Yönetim kadrosunun otuz yılı aşkın tecrübesi ve mali gücüyle Armet, sektöre girişinden itibaren geçen kısa sürede, polyester iplik konusunda uzman olan Beyaz Rusya orijinli SOHIM® ürünlerinin distribütörlüğünü üstlenmiştir.

Armet Demir Çelik ve Madencilik Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, genel merkezi İstanbul olmak üzere Orta Doğu, Hindistan, İtalya, Tunus, Beyaz Rusya, Rusya ve Çin ile yüksek tonajlı ticaret yapmaktadır. Kuruluşundan itibaren tecrübe ve birikimleriyle, yer aldığı sektörlerdeki müşteri ve tedarikçileriyle uzun süreli ilişkiler kurma ve sürdürme bilinciyle hizmet vermektedir.